Elektri pakkumised

Kasuta meie veebilehel olevat hinnavõrdlust, et leida soodsaimad elektri pakkumised. Oleme sinu jaoks kokku pannud nimekirja Eesti elektrimüüjatest ja nende pakkumistest – sul piisab vaid võrrelda ja valida välja parim elektri hinnapakkumine.

Universaalteenus

220 Energia logo

220 Energia universaalteenus

Kuutasu: 1,99€/kuu
Lepingu pikkus: 12 kuud
Production: Tavaline

Madala marginaaliga universaalteenus

0,70c/kWh
+ 18,49c/kWH

Rohkem

Universaalteenus

Alexela universaalteenus

Kuutasu: 1,99€/kuu
Lepingu pikkus:
Production: Tavaline

Soodsa marginaaliga universaalteenus

0,70c/kWh
+ 18,49c/kWH

Rohkem

Universaalteenus

Elektrum logo

Elektrum universaalteenus

Kuutasu: 1,85€/kuu
Lepingu pikkus:
Production: Tavaline

Universaalteenus madalate kuludega

1,23c/kWh
+ 18,49c/kWH

Rohkem

Millised on parimad elektri pakkumised?

See, millised elektri pakkumised on parimad, on üsna subjektiivne küsimus, sest see sõltub eelkõige sinu elektritarbimise vajadustest ja üleüldisest elektribörsi olukorrast. Kuna Eesti elektrimüüjate hinnad põhinevad Nord Pool börsihindadel, muutub elektri hind pidevalt ja sestap muutuvad ka elektrimüüjate pakkumised.

Oma personaalse elektritarbimise jaoks parima elektripakkumise saamiseks tuleb elektrimüüjaid võrrelda. Me oleme küll kõik kursis teatud elektrimüüjatega, kuid kui kõrvutada elektrimüüjate pakkumisi külg-külje kõrval, näed tunduvalt paremini, millised elektri pakkumised on reaalselt sinu jaoks soodsaimad.

Soodsaima elektripakkumise leidmiseks tuleks järgida neid samme:

  1. Võrdle elektripakkumisi meie lehel. Arvesta kindlasti nii elektri kWh hinda kui ka muid võimalikke lisatasusid. Samuti mõtle sellele, millist lepinguperioodi sa eelkõige soovid.
  2. Vali sobiv elektripakkumine vastavalt oma vajadustele. Kui oled leidnud soodsaimad elektri pakkumised, kaalu ka seda, kas eelistad kindla hinnaga või börsihinnaga paketti – see mõjutab suuresti seda, kuivõrd soodsa hinnatasemega elektri sa saad.

Sõlmi elektrimüüjaga leping ja katkesta eelnev leping õigeaegselt. Pea meeles, et pead eelmise elektrilepingu katkestama – uus leping hakkab tavaliselt kehtima uuel kuul.


Erinevat tüüpi elektri pakkumised

Avatud elektrituru tõttu on Eestis saadaval mitmeid erinevat tüüpi elektripakkumisi, igaühel neist omad plussid ja miinused. Laias laastus saab jagada Eesti elektrimüüjate pakkumised kolme erineva kategooria vahel, igaüks neist võib sobida teatud kodu ja elektritarbimisvajaduse jaoks.

Fikseeritud hinnaga pakett

Fikseeritud hinnaga elektripaketid on tavaliselt tähtajalised lepingud. See tähendab, et sulle tehakse elektripakkumine, mis fikseeritakse paika määratud ajaks. Enamjaolt on fikseeritud paketid mõeldud 6-84 kuuks, ent 12-36 kuud on kõige tüüpilisem lepinguperiood.

Fikseeritud tähtajalised elektripaketid on parimad neile, kes tahavad kindlustunnet: sellisel juhul on elektriarve alati samasugune, kuna elektri hind ei muutu lepinguperioodi kestel. 

Sellise elektrilepingu puhul tuleb silmas pidada ka seda, et perioodi lõppemisel teeb elektrimüüja sulle uue elektripakkumise ning sel juhul võib elektri hind olla juba kõrgem olenevalt börsil toimuvast.

Börsihinnaga pakett

Börsihinnaga elektripaketi korral muutub elektri hind iga tund ning sõltub Nord Pool börsil toimuvast. Sellised elektripaketid on alati tähtajatud ja seega on leping ka tunduvalt paindlikumate tingimustega.

Börsielektri pakkumised sobivad eelkõige neile, kes on valmis võtma natuke riske ning kelle jaoks pole sellest midagi, kui elektri hind kõigub. Samas aga pole see hea valik neile, kes eelistavad kindlust ning tahavad, et elektriarve oleks pidevalt sama suur. Üldiselt on parimad elektri pakkumised aga börsihinnaga paketid: enamasti on börsipaketid soodsamad kindla hinnaga pakettidest.

Universaalteenus

Ühe uue variandina on võimalik sõlmida ka universaalteenuse pakett. See on riigipoolne meede, mis võeti vastu selleks, et aidata tarbijaid ning garanteerida mõnevõrra soodsam elektri hind. Hetkel on universaalteenuse pakkumised tõepoolest soodsamad teistest elektripakkumistest, eriti võrreldes pakettidega, kus on elektri hind fikseeritud.

Universaalteenus on samuti tähtajalise lepinguperioodiga elektripakett, kuid hind võib muutuda – see pole fikseeritud kogu perioodi vältel. Ehkki hind ei muutu iga tund nagu börsipaketi korral, võib Konkurentsiamet kehtestada uue hinna ning seega ei saa olla ka kindel, et universaalteenuse hind ongi jäädavalt sama suur.


Elektrimüüjate eripakkumised ja -tingimused

Avatud elektrituru tõttu on ka pisikeses Eestis elektrimüüjate seas tihe konkurents. Ehkki üldine lööginumber on siiski elektri kWh hind, pole see sugugi ainus asjaolu, mille põhjal teha selgeks parimad elektri pakkumised. Soodsaima pakkumise leidmiseks tuleks küll eelkõige võrrelda elektri hinda ja valida parim elektripakett selle alusel, kuid toome siinkohal välja veel mõned erilised punktid, mida tasub elektrimüüja valimisel arvestada.

Kuutasuta elektripaketid

Isegi, kui elektri hind on mitmel elektrimüüjal sarnane, võib sinu jaoks lõplik hind olla oluliselt erinev elektripaketi kuutasu tõttu. Mõni elektrimüüja küsib suisa mitme euro suurust kuutasu, samas kui teised ei küsi jällegi üldse kuutasusid osadel pakettidel.

Suurima rahavõidu nimel tasub eelistada selliseid elektripakkumisi, mis ei sisalda üldse kuutasu või kus on kuutasu minimaalne. Vahel korraldavad elektrimüüjad ka kampaaniaid, mille raames saab sõlmida kuutasuta elektrilepingu.

Taastuvenergiaga paketid

Tänases maailmas ei saa jätta mainimata taastuvenergiat. Kõik suuremad elektrimüüjad pööravad oluliselt tähelepanu taastuvenergiale ning on teatud elektri pakkumised loonud suisa roheenergia ümber. Mõni elektrimüüja võimaldab roheenergia kasutamist lisatasu eest, mõnel on eraldi pakett taastuvenergiale, mõni sisaldab juba taastuvenergiat oma põhipaketis.

Kui soovid, et sinu kodu elekter oleks pärit taastuvenergiast, siis tasub võrrelda elektripakkumisi just roheenergia perspektiivist ning valida elektripakkuja, kelle rohepaketid on kõige mõistlikumad.

Kindlustuspakkumised

Mõned elektrimüüjad teevad koostööd kindlustuspakkujatega, et pakkuda erilisi kindlustusega elektripakette. Näiteks võid sõlmida elektripaketi, millel on koduabiteenuse kindlustus või elektriliste riskide kindlustusega pakett, mille korral kompenseeritakse elektririketest tekkinud kodutehnikarikete kahjud.

Ehkki kindlustuspakkumisega elektripaketid võivad osutuda kallimaks, on sellised erivõimalused suureks abiks, tagades suurema meelerahu – tead, et halvimas olukorras on sinu elektripakett piisavalt võimekas, et kaitsta sinu vara, raha ja üleüldist rahu.


Leidsid sobiva pakkumise? 3 sammu elektrilepingu sõlmimiseks

Kas leidsid meie võrdlustest sobiva elektripakkumise? Sel juhul saad alustada kohe elektrilepingu sõlmimist ning nautida uut soodsa hinnaga elektripaketti. Elektripaketi vahetamiseks ja uue elektrilepingu sõlmimiseks pead esmalt klõpsama meie lehel olevat nuppu, mis suunab sind otse valitud elektrimüüja lehele.

Seejärel saad sõlmida elektrilepingu kolme lihtsa sammu teel:

  1. Kontrolli elektri pakkumine üle. Enne, kui paned lepingule allkirja, veendu, et elektri pakkumine on sulle sobiv. Loe kõik tingimused hoolikalt üle ning pane eriti tähele lepingu lõpetamisega seonduvaid punkte – need võivad tulevikus olla eriti olulised.
  2. Kontrolli oma olemasoleva lepingu lõpetamistingimusi. Sa võid igal ajal vahetada elektrimüüjat, kuid mõni elektrimüüja võib teatud lepingu korral küsida lõpetamistasu (eriti, kui sul oli kindla hinnaga elektripakett). Kontrolli lepingu lõpetamise tingimused üle ning allkirjasta vana elektrimüüja juures lepingu lõpetamine.

Allkirjasta uus elektrileping elektrimüüja kodulehel. Seejärel võid julgelt sõlmida uue elektrilepingu, mis hakkab kehtima sinu määratud kuupäeval (või üldiselt uue kuu algusest alates). Allkirjastamine toimub täielikult internetis.


Korduma kippuvad küsimused

Kust saada soodsaimad elektri hinna pakkumised?

Sa saad leida soodsaimad elektri pakkumised, kui võrdled elektripakette meie lehel. Elektripakettide võrdlemine on parim viis soodsaima elektrimüüja leidmiseks. Meie lehel saad ühes kohas mugavalt võrrelda kehtivaid elektrihindu ja Eesti elektrimüüjate pakette.

Kumb on parem: kas tähtajaline või tähtajatu elektrileping?

Üldiselt on tähtajalised lepingud kindla hinnaga elektripaketid ja tähtajatud on enamasti börsihinnaga elektripaketid. Sestap pead esmalt välja selgitama, kumba tüüpi elektripakett sinu kodu ja elektritarbimise jaoks paremini sobib. Tähtajatu lepingu lõpetamine on igal juhul alati lihtsam kui tähtajalise lepingu korral.

Milline elektripakett on soodsaim?

Kuna elektri hind sõltub elektribörsil toimuvast ja muutub pidevalt, sõltub elektripaketi hind suuresti börsihinnast. Ajalooliselt on börsipaketid olnud soodsamad kindla hinnaga pakettidest, kuid see sõltub börsil toimuvast ning pole kindlasti garanteeritud. Hetkel soodsaima elektripaketi leidmiseks kasuta meie hinnavõrdlust.

Kui tihti elektri hinnapakkumised muutuvad?

Elektri hind Nord Pool börsil muutub iga tund, seega kui sul on börsihinnaga elektripakett, muutub elektri hind pidevalt. Kindla hinnaga elektripaketi korral on hind lepinguperioodi vältel sama, kuid pärast lepinguperioodi lõppemist vaadatakse hind uuesti üle ning tehakse sulle uus elektrihinna pakkumine.

Autor

Scroll to Top
Scroll to Top