Elektrimüüjad

Iga Eesti koduomanik võib osta elektrit mistahes elektrimüüjalt. Tänu avatud elektriturule on Eestis mitmeid elektrimüüjaid – leia meie lehelt kõik Eesti elektrimüüjad ning võrdle elektripakette ühes kohas!

Võrdle elektrilepinguid

Siin saad hõlpsalt võrrelda elektrilepinguid. Elektrihinna võrdlemisel võid säästa kuni sadu eurosid.

✅kiire ✅lihtne ✅tulus

Eesti elektrimüüjad

Selleks, et sinu kodus oleks elekter, peab olema täidetud kaks asjaolu: sul peab olema leping võrguettevõttega (nagu näiteks Elektrilevi) ning sul peab olema elektrileping elektrimüüjaga. See on võimalik tänu avatud elektriturule, mistõttu on võimalik igal eestlasel valida endale sobiv elektrimüüja, just nagu valiksid telepaketti.

Kui sa ei sõlmi eraldi elektrilepingut mõne elektrienergia müüjaga, pakub sinu kodule elektrit üldteenuse baasil hoopis võrguettevõte. Enamasti on see variant aga tunduvalt kallim, kuna üldteenuse raames kipub elekter olema kallim võrreldes elektripakettidega.

Kuigi ka Eesti elektrijaamad toodavad elektrit, tuleb Eesti tarbijate elekter Põhjamaade ja Balti ühiselt elektribörsilt, st Nord Pool Spot elektriturult. Elektrimüüjad on justkui vahendajad, kes hangivad elektriturult elektri, mida müüakse edasi lõpptarbijale ehk sulle.

Kuna elektrimüüjad lisavad hinnale oma marginaali, võivadki erinevate müüjate pakutavad elektripaketid olla märkimisväärselt erineva hinnaga – iga elektrimüüja pakub erinevaid tingimusi.


Kuidas valida parim elektrimüüja

Õige elektrimüüja valimine on tähtis otsus, eriti, kui oled sõlmimas tähtajalist kindla elektri hinnaga lepingut, mis võib vale otsuse korral osutuda üpris kalliks ja seda suisa mitmeks aastaks.

Elektrimüüja valimisel tuleks arvestada mitmeid asjaolusid – see, milline elektrimüüja Eestis on parim ning milline elektripakett on soodsaim, sõltub suuresti elektritarbimisest ja sinu kodu vajadustest.

Elektri hind

Ilmselgelt on elektri hind kõige olulisem faktor elektrimüüja valimisel. Elektri hind võib olenevalt pakkujast olla märkimisväärselt erinev – see erinevus võib aasta lõikes ulatuda isegi sadadesse eurodesse.

Kui tahad leida soodsaima hinnaga elektripaketi, kasuta meie võrdlussüsteemi Eesti elektrimüüjate võrdlemiseks.

Elektrilepingu liik

Eesti elektrimüüjad pakuvad võrdlemisi sarnaseid elektripakette, eriti nüüd, mil elektrimüüjad on hakkanud pakkuma ka universaalteenusega elektrilepingut.

Hoolimata sarnasustest pakub iga elektrimüüja erinevat tüüpi lepinguid: mõnel on näiteks mitu fikseeritud hinnaga lepingut, samas kui mõni teine võib keskenduda börsihinnaga pakettidele.

Enne elektrimüüja valimist võrdle elektripakette, et leida selline lepinguliik, mis sobib sinu kodu vajadustele.

Elektri tootmisallikad

Mitmed Eesti elektrimüüjad on suurel määral hakanud keskenduma taastuvenergiale, kuid see ei ole nii sugugi kõigi elektrimüüjatega. Mõni elektrimüüja võib panna suurema rõhu näiteks fossiilkütustele, mis võib suuresti mõjutada ka elektri hinda, seda nii praegu kui ka tuleviku perspektiivis.

Kui sinu jaoks on keskkonnasõbralikkus ja tarbitava elektri päritolu tähtis, on see kahtlemata asjaolu, mida tuleks süvitsi kaaluda enne elektrimüüja kasuks otsustamist.

Klienditeenindus

Paratamatult tuleb elektrilepingu osas tihtipeale suhelda elektriettevõtte klienditeenindusega, olgu küsimus arvelduse või mõne muu teema osas.

Eestis tegutsevad usaldusväärsed ja ääretult mainekad elektrimüüjad, keda me kõik juba tunneme ja teame ning maine pole kindlasti siinkohal küsimus. See aga ei tähenda, et klienditeenindus on alati kõrgel tasemel – suurtes firmades ei pruugi alati olla parim klienditeenindus. Seetõttu rõhutame elektrimüüja valimisel ka klienditeeninduse testimist – niimoodi saad veenduda, et soovid tõesti konkreetse ettevõttega sõlmida olulise lepingu.


Eesti elektrimüüjad

Oleme kokku pannud kõikehõlmava nimekirja hetkel Eestis tegutsevatest elektrimüüjatest. Alljärgnevalt leiad kõik olulised Eesti elektrimüüjad:

Võrdle elektrilepinguid

Siin saad hõlpsalt võrrelda elektrilepinguid. Elektrihinna võrdlemisel võid säästa kuni sadu eurosid.

✅kiire ✅lihtne ✅tulus

Autor

Scroll to Top
Scroll to Top