Fikseeritud elektripaketid

Kas sa eelistaksid seda, et sul on fikseeritud elektrihind ja sa ei pea muretsema elektri hinna muutumise pärast? Sel juhul on parimaks lahenduseks elektripaketid fikseeritud hinnaga. Võrdle siin fikseeritud hinnaga elektripakette ja leia endale soodsaim elektripakett.

Võrdle elektrilepinguid

Siin saad hõlpsalt võrrelda elektrilepinguid. Elektrihinna võrdlemisel võid säästa kuni sadu eurosid.

✅kiire ✅lihtne ✅tulus

Mida kujutavad endast elektripaketid fikseeritud hinnaga?

Elektri fikseeritud paketid on elektripaketid, mispuhul on sulle müüdava elektri kWh hind kindlaks määratud kogu sinu elektrilepingu perioodiks. Teisisõnu kutsutaksegi selliseid pakette „kindla hinnaga elektrilepinguks“. 

Kui sa sõlmid fikseeritud elektrihinnaga paketi, on sinu elektri hind muutumatu seni, kuni sinu elektrileping kehtib. See tähendab, et sinu jaoks pole vahet, mis toimub elektribörsil: elektribörsil võib hind kõikuda, kuid sinu elektri hind on ikkagi sama.

Fikseeritud kWh hind määratakse teatud lepinguperioodiks, st tegemist on tähtajalise elektrilepinguga. Enamjaolt on fikseeritud elektripaketid saadaval kuni 36 kuuks või isegi kuni 84 kuuks. Fikseeritud elektripaketid on enamjaolt automaatselt pikendatavad, kuid uue lepinguperioodi alguses pakutakse sulle tõenäoliselt juba teist elektri hinda, vastavalt turul toimunule. See tähendab, et uue lepinguperioodi alguses võidakse sulle pakkuda näiteks kõrgemat hinda kui sinu varasemas elektripaketis.

Kelle jaoks sobib fikseeritud hinnaga elektripakett?

Elektripaketid fikseeritud hinnaga sobivad kõige paremini neile, kes teavad täpselt, kui palju nad elektrile enamjaolt kulutavad ning see tarbimine ei muutu märkimisväärselt. Kui sa oskad ennustada oma majapidamise tarbimist ja sul on fikseeritud hinnaga elekter, tead juba täpselt ette arvata, kui suur on elektriarve. Kitsama eelarvega kodudele sobib selline lahendus hästi, sest tead täpselt, millist elektriarvet oodata.

Fikseeritud hinnaga elekter võtab sinult kui tarbijalt ära hinnariski. Olenemata elektribörsil toimuvast saad ise olla rahuliku südamega, sest elektri kWh hind on kindlaks määratud – sinu jaoks on seega üks mure vähem.


Fikseeritud hinnaga elektripaketi eelised ja miinused

Laias laastus on Eesti tarbijatel kaks elektripaketi valikut: kas kindla hinnaga elektripakett või börsihinnaga pakett. Börsihinnaga elektripaketi puhul sõltub elektri kWh hind Nord Pool börsil toimuvast, hind muutub iga tund ning kujuneb pakkumise ja nõudluse teel. Seetõttu võib börsihind olla talvel kõrgem ja suvel soodsam. Kõikuv elektri hind võib tekitada märkimisväärselt stressi, kuna pead pidevalt jälgima börsihinda ning seega ei ole see igale majapidamisele hea lahendus.

Hea alternatiiv on aga fikseeritud hinnaga elekter, mispuhul on elektri hind kindlaks määratud. Fikseeritud elektrihind jääb samaks kogu lepinguperioodi jooksul ja ei sõltu kuidagi börsil toimuvast.

Fikseeritud elektripaketi plussid:

  • Sa tead alati, kui palju elektri eest maksma pead;
  • Hind on sama kogu lepingu vältel;
  • Elektriarve suurus on alati sama;
  • Elektri hind ei sõltu ilmast ega muudest asjaoludest.

Fikseeritud elektripaketi miinused:

  • Kui börsihind langeb, on sinu elektri hind ikkagi sama ja võib olla märksa kõrgem börsihinnast;
  • Elektri hind on alati sama, isegi suvel, kui elektri tarbimine on laias laastus madalam ja börsil on madalam hind.

Leia soodsaim fikseeritud elektrihind võrdlemise teel

Igal elektrimüüjal on valikus elektripaketid fikseeritud hinnaga, kuid kohati võivad need hinnad olla märgatavalt erinevad. Kui tahad leida soodsaima elektripaketi, on oluline võrrelda elektrimüüjaid, eriti, kui soovid valida fikseeritud hinnaga elektripaketi. Elektri-hind.ee portaal aitab sul hõlpsalt võrrelda Eesti elektrimüüjaid ja leida soodsaima fikseeritud elektripaketi.

Samm 1: Selgita välja oma elektritarbimine

Enne, kui saad alustada fikseeritud elektripakettide võrdlemist, pead välja selgitama, kui palju sinu majapidamises elektrit tarbitakse. Selle jaoks kasuta oma varasemaid elektriarveid ning arvuta välja keskmine igakuine elektrikulu. Niimoodi saad võtta oma elektritarbimise aluseks, et täpsemalt arvutada välja, kui suur oleks sinu elektri hind erinevate pakettide korral.

Samm 2: Võrdle elektripakette

Järgmise sammuna kasuta meie lehel olevaid võrdluseid, et leida parim fikseeritud elektrihind. Saad hõlpsalt ühes kohas võrrelda Eesti elektrimüüjaid ning näha täpselt külg-külje kõrval, milline elektrimüüja pakub sulle parimaid tingimusi ja millised elektrilepingud on täpsemalt saadaval hetkel.

Samm 3: Sõlmi uus elektrileping

Kui leidsid meie portaali kaudu sobiva elektrimüüja, suundu elektrimüüja kodulehele ja sõlmi elektrileping – see käib täiesti digitaalselt ja saad seda teha kodust lahkumata. Pea aga meeles, et pead uue elektrimüüja valimisel ka lõpetama oma vana elektrilepingu.

Börsihinnaga elektripaketid vs elektripaketid fikseeritud hinnaga

Kui oled otsimas uut elektrimüüjat, on kõige olulisem enda jaoks välja selgitada, kas fikseeritud elektrihind on üldse sinu jaoks parim valik või oleks mõistlikum valida börsihinnaga elektripakett

Börsihinnaga elektripaketi puhul muutub elektri hind iga tund ning üldiselt on hind soodsam õhtul ja suvel. Börsihinnaga paketid sobivad hästi eramajadele ja neile majapidamistele, kus suurem osa tarbimisest toimub õhtutundidel. Samas aga võib elektri hind radikaalselt kõikuda vastavalt börsil toimuvale.

Fikseeritud hinnaga elektripaketid on nö rahulikum ja stressivabam variant, sest elektri hind on täpselt sama, hoolimata börsil toimuvast. See tähendab ühtlasi ka seda, et kui sul on kindla hinnaga elektripakett, siis ei saa sa nautida soodsamat elektrit sel ajal, kui börsihind on näiteks madalam.

Börsihinnaga elektripakettFikseeritud hinnaga elektripakett
Elektri hindHind muutub iga tundHind on alati sama
Raha säästmisvõimalusVõimalik elektriarvelt kokku hoidaHind on alati sama, seega hinnaalandus pole võimalik
Sobiv majapidamise tüüpParim eramajadeleParim korteritele
Lepingu pikkusTähtajatuTähtajaline (kuni 36 või 84 kuud)

Fikseeritud elektripaketi lepinguperiood

Kindla hinnaga elektripaketid on üldiselt tähtajalised ning sinu elektri hind fikseeritakse vaid vastavaks lepinguperioodiks. Fikseeritud elektripaketid võivad kesta 12, 24, 36 või isegi 84 kuud (kuid mitte rohkem). Börsihinnaga elektripaketid on tähtajatud.

Kuigi lepinguperioodi vältel on elektri hind fikseeritud, võidakse sulle pakkuda teistsugust hinda lepingu uuendamisel. Tähtajalised elektrilepingud on üldiselt automaatselt uuenevad, kuid lepinguperioodi uuendamisel ja pikendamisel teeb elektrimüüja uue pakkumise, mis võib tähendada teistsugust elektri hinda kui sinu varasemas lepingus. Kui sa ei ole rahul pakutud hinnaga, võid sel hetkel ka vabalt lepingu lõpetada ning valida uue sobivama elektrimüüja.

Olenevalt elektrimüüjast võib fikseeritud elektripakett tähendada seda, et lepingu lõpetamine ei ole nii lihtne võrreldes börsipakettidega. Enamjaolt tuleb lepingu lõpetamisest teada anda 30 päeva ette, kuid ennetähtaegsel lõpetamisel võib elektrimüüja küsida ka vastavat teenustasu. Täpne teenustasu suurus sõltub elektrimüüjast, kuid fikseeritud elektripakett võib tähendada, et lepingu lõpetamine ei ole tasuta.


Päevase ja öise elektri fikseeritud pakett

Kui mõned elektrimüüjad pakuvad kindla hinnaga elektripakette nii, et hind on fikseeritud olenemata tarbimise kellaajast, siis mõned pakuvad jällegi fikseeritud elektripakette nii, et hind on kindlaks määratud nii päevasele kui öisele tarbimisele.

Sellise variandi puhul on küll elektri hind fikseeritud, kuid päevane ja öine hind on erinevad: öine hind on soodsam. Sellise elektripaketi puhul saad nautida soodsama hinnaga elektrit õhtusel tarbimisel, sarnaselt börsihinnaga pakettidele.

Kui sa eelistad kindlaks määratud elektri hinda ja kasutad rohkem elektrit õhtutundidel, on mõistlik eelistada sellist elektrimüüjat, kes pakub kahe erineva hinnaga elektripaketti.


Kas universaalteenus on fikseeritud hinnaga?

Universaalteenus on riigipoolne elektripakett, mille korral on elektri hinna määranud ära Konkurentsiamet. Ka universaalteenusega elektripaketi puhul on elektri kWh hind fikseeritud, kuid hind on sama kogu ööpäeva vältel, st pole erinevat päevast ja öiset tariifi.

Ehkki universaalteenusega on hind fikseeritud, ei ole siiski hind jäädavalt sama. Nimelt, Konkurentsiamet võib määrata uue universaalteenuse hinna vastavalt sellele, milline on elektritootmise hind. Konkurentsiamet võib sisuliselt igal ajal muuta universaalteenuse hinda, kui see on turul toimuvast olenevalt vajalik.

See tähendab, et ehkki universaalteenus on sisuliselt fikseeritud hinnaga elektripakett, ei pruugi hind olla jäädavalt täpselt sama ja seega võib siiski elektriarve varieeruda. Kõige kindlam variant on tavaline fikseeritud hinnaga elektripakett, mille puhul on sinu ja elektrimüüja vahel hind kokku lepitud lepinguperioodi ajaks ning miski ei saa seda kõigutada.

Korduma kippuvad küsimused

Mida kujutavad endast elektripaketid fikseeritud hinnaga?

Fikseeritud elektripaketid on kindlaks määratud elektri kWh hinnaga paketid, kus elektri kWh hind jääb täpselt samaks kogu lepingu perioodi vältel.

Kas fikseeritud elektripaketil on lisatasusid?

Mõni elektrimüüja võib fikseeritud elektripaketi puhul küsida igakuist kuutasu, mis võib jääda 1-2 euro kanti, olenevalt elektrimüüjast.

Kui kaua elektripaketid fikseeritud hinnaga kestavad?

Enamus Eesti elektrimüüjaid pakuvad fikseeritud elektrihinda kas kuni 36 kuuks või isegi 84 kuuks. Mõnel juhul on võimalik valida elektri fikseeritud paketid ka ainult 6 või 12 kuuks.

Kas fikseeritud elektripaketti saab igal ajal lõpetada?

Jah, sisuliselt on võimalik ka tähtajalist fikseeritud elektripaketti lõpetada igal ajal ja valida teine elektrimüüja, ent sellisel juhul tuleb ette teatada vähemalt 30 päeva ning ennetähtaegsel lõpetamisel või paketi vahetamisel võidakse küsida ka ennetähtaegse lõpetamise tasu.

Autor

Scroll to Top
Scroll to Top